Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Blog

Reprezentace mužů v novém hávu

Tak a máme za sebou první reprezentační akci či akce pod vedením nového realizačního týmu tandemu Radim Cepek - Zdeněk Skružný. Hodnotit takto ze startu nelze prakticky nic, zkusme tak jít ještě před samotnou akci.

Pokračování článku

Ženy s florbalkou aneb jak si vede u nás ženský florbal

V jednom z našich předešlých blogů jsme to již nakousli, nyní se zkusme na tématiku ženského florbalu podívat blížeji a možná i specifičtěji. Je mnoho kolektivních sportů, které mají podobu mužskou i ženskou. Pravda, vlastně asi všechny, světlou výjimkou je korfbal, tam je tým „pohlavně kombinovaný fifty fifty“.

Pokračování článku

Změny v sezóně 2012/13

Ti z Vás, kteří hodně čtou a sledují aktuality z florbalového dění určitě některé novinky na poli tohoto sportu a jeho organizace nepřekvapí. Není ale od věci si jich pár připomenout.

Pokračování článku

Jak zvolit správnou florbalku?

V našem blogu nyní zřejmě neřekneme nic nového a převratného, ale v tomto případě je matka moudrosti zvaná opakování více než na místě. A proč? Některé chyby jdou takříkajíc ještě vrátit, některé chyby už ale mohou mít nenapravitelné účinky a rozvoj mladého florbalistu či florbalistky může být nenávratně zastaven. Řeč je o výběru správné florbalové hole, chcete-li zkráceně florbalky či po staru hokejky.

Pokračování článku

Vzdělávání ve florbale

Jako každá činnost, tak i ta florbalová vyžaduje aspekt soustavného vzdělávání. Navíc v oblasti tohoto sportu je to dáno nejen faktem nárůstu členské základny a tlakem na organizaci této masy, ale i vlivem jeho postupné medializace a částečné komercionalizace.

Pokračování článku

Florbalové brýle – otázka ano či ne

V záplavě tužeb být stylově dokonalý, mít nejkvalitnější florbalku, dres od té a té značky či nejnovější model sálové obuvi zaniká fakt prevence a ochrany očí. Florbal svým charakterem totiž tento důležitý orgán může bezesporu ohrozit.

Pokračování článku

Florbalová image a design

Dávno jsou časy, kdy jsme v reklamě na jeden ze západních nápojů mohli slyšet a vidět slogan: „Image je na nic, následuj svůj instinkt a poslouchej svou žízeň“. Turbulentní změny ve společenských hodnotách zasáhly i florbalovou komunitu.

Pokračování článku

Proč začít hrát právě florbal?

Otázka v nadpisu tohoto článku už dnes může znít trochu historicky. Důvod? Tak ten je prostý. Florbal se během dvacetileté existence v ČR dostal ze skupiny „malých sportů“ na absolutní vrchol. Dnes je jedničkou mezi halovými sporty, se svou padesátitisícovou členskou základnou je druhý co do počtu členů za fotbalem. Ten má totiž stále jednu výhodu a tou je, že hřiště na kopanou najdete u jakékoliv vísky v rámci naší matičky země. Ještě větší masovosti florbalu tak brání fakt absence tělocvičen s oficiálními rozměry. Ve Švédsku jsou takové tělocvičny u každé větší školy, u nás si o podobné situaci můžeme nechat jen zdát a vzhledem ke stavu státního eráru to bude sen dlouhý.

Pokračování článku

Florbal - druhý největší kolektivní sport v ČR

Ponořme se v čase a nemusí to být ani moc daleko do minulosti. Píše se rok 2000 a florbal se začíná více a více dostávat pod kůži společenského povědomí. Party převážně mladých mužů nosí něco, co některým lidem připomíná klasickou hokejku, jiným zase díky využití prvních florbalových vaků vystává otázka: „Co to tam ti kluci mají? Luk, meč, golfové hole.“ Úsměvné, leč určitě i trochu pravdivé.

Pokračování článku